Bims Sanayiciler Derneği 2005 yılında 12 üreticinin biraraya gelmesi ile Ankarada kurulmuştur.      

Derneğimiz, Bilim sanayi ve teknoloji komite üyesi, TOBB toprak meclisi üyesi, TSE ayna komite üyesi ayrıca İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği üyesidir. Derneğimiz Bimsblok sektörü içerisindeki tüm üreticilerimizin menfaatleri doğrultusunda çalışmalarına devam etmektedir. Derneğimizi birçok alanda ürünlerimizin tanıtımı için fuar ve seminerlere katılmaktadır.
  
MİSYONMUZ : 

Dünya rezervlerinin %50 sinin ülkemizde bulunan pomza taşından yapılan bimsblok ürünler, bu konudaki yenilikler ve teknolojik gelişmeler hakkında bilgi vermek,  bu yönde üyeler arasında dayanışma sağlamak, üye şirket çalışanları için mesleki eğitimler vermek, sektörü ilgilendiren her türlü mevzuat hakkında üyeleri bilgilendirmek, sektörün karşılaştığı  sorunların çözümü konusunda kurumlar ile ilişkiler kurmak ve takip etmek, Teknik standart ve kriterleri takip etmek ve oluşumuna katkı sağlamak. Bims sektörünü uluslararası platformlarda temsil etmek. Mimari proje ofislerinde tanıtımlar yapmak, Üniversitelerin ilgili fakültelerinde öğrencilere eğitim seminerleri vermek.


VİZYONUMUZ :

Sektörün yurtiçi ve yurtdışında tanıtım faaliyetlerini tamamlayarak, Ülke genelinde tüm üreticileri aynı çatı altında toplamış, çalışma komitelerini kurarak üyelerine her türlü desteğini tamamlamış,
üyeleri arasında sosyal dayanışmayı sağlamış, güvenilir, saygın ve etkin bir sivil toplum örgütü haline gelmektir.